Kontakta oss

Mora

Besöksadress

Tingsnäsvägen 21A, 792 32 Mora

Postadress

Box 223, 792 24 MORA

Öppettider Mora

Försäljning och butik
Måndag 08.30-17.00
Tisdag-Fredag 08.00-17.00
Lunch stängt 12.00-13.00
Lördag 10.00-14.00 April - Augusti
​​​​​​​Lördag 11.00-14.00 September - Mars
Söndag Stängt

Autoexperten verkstad:
Måndag 08.30-17.00
Tisdag-Fredag 08.00-17.00
Lördag Stängt
Söndag Stängt
Lunch stängt 12.00-13.00

Sälen


Besöks- och postadress

Hemfjällsvägen 1, 780 67 SÄLEN
Anders Olsson 0250-37000

Öppettider Sälen

Autoexperten verkstad
Måndag-Fredag 08.00-17.00
Lunch Stängt 12.00-13.00
Lördag & söndag Stängt

Ekonomi

Bankgiro 5369-2992
Swish 123-089 95 91

Kontakta mig

Våra medarbetare

Mathias Dahlberg

Matts Karlsson

Verkstad bodelssystem
0250-211 50 matts.karlsson@pecuna.se

Börje Elofsson

Husbilsguru
Info@pecuna.se

Ronald Hansson

Butik/Säljare
0250-211 50 ronald.hansson@pecuna.se

Ola Hansson

Butik/Försäljning
0250-211 50 ola.hansson@pecuna.se

Olle Persson

Eftermarknadsansvarig
0250-211 50
olle.persson@pecuna.se

Linus Åkerlind

Verkstad fordonstekniker
0250-211 50
linus.akerlind@pecuna.se

Fredrik Kollenhag

Verkstad fordonstekniker
0250-211 50
fredrik.kollenhag@pecuna.se

Martin Cargerman

Anders Olsson

Verkstad fordonstekniker Sälen
0280- 370 00
pecunasalen@autoexperten .se